Skocz do zawartości

Używamy cookies

Nasza Administracja jest bardzo głodna, dlatego na stronie używamy ciasteczek.

Nakarm nas! © By john
Liryczna

zamknięty Najgorsze bóle, jakie można doświadczyć. cz. 1

Rekomendowane odpowiedzi

png-divider-lines-tiny-edge-line-decorative-divider-png-512.png.981a04026574a9094f5589fa057c977a.png

1.png.614eba3333cb3e27c073bb298dd5f2b3.png

png-divider-lines-tiny-edge-line-decorative-divider-png-512.png.981a04026574a9094f5589fa057c977a.png

Podobny obraz

(na zdjęciu wydzimy rozmieszczenie bólu)

Neuralgia trójdzielna

Neuralgia trójdzielna to chroniczny ból nerwu trójdzielnego,

czyli nerwu odpowiedzialnego za czucie i funkcje ruchowe twarzy, takie jak gryzienie i żucie.

Osoby cierpiące na neuralgię nerwu trójdzielnego, nawet łagodną stymulacją twarzy,

np. od szczotkowania zębów lub nakładania makijażu – może wywołać wstrząs rozdzierającego bólu.

Początkowo osoby takie mogą doświadczać krótkich, łagodnych ataków.

Neuralgia trójdzielna może jednak postępować i powodować dłuższe, częstsze nawroty palącego bólu.

Neuralgia nerwu trójdzielnego dotyka kobiety częściej niż mężczyzn i częściej występuje u osób w wieku powyżej 50 lat.

-----------------------------------------------------

Znalezione obrazy dla zapytania po�wiartowanie egzekucja

Powieszenie i poćwiartowanie

Przed dniami śmiertelnego zastrzyku metody egzekucji były o wiele bardziej okrutne i nieludzkie.

Do powieszenia i poćwiartowania należała kara wyświęcona w Anglii za zbrodnię zdrady.

Wielu uważa, że jest uosobieniem okrutnej kary i było zarezerwowane dla zbrodni zdrady,

ponieważ uważano, że jest ona bardziej haniebna niż morderstwo i inne przestępstwa kapitałowe.

Ta makabryczna kara obejmowała skazanego na zawieszenie szubienicy na szyi i przywiązanie go do konia.

Ciało było ciągnięte aż do bliskiej śmierci. Następnie występowało patroszenie i kastrowanie, po czym ścinanie głowy,

a na koniec ćwiartowanie zwłok lub podział cielesnych pozostałości na cztery części.

Znalezione obrazy dla zapytania z�amanie ko�ci udowej

Złamanie kości udowej

Kość udowa to największa i najmocniejsza kość w ludzkim ciele, a zatem jej złamanie nie jest sprawą śmiechu.

Kość udowa jest trudno złamać, i zwykle dzieje się to podczas poważnego wypadku,

wypadki samochodowe są jedną z głównych przyczyn.

Z powodu siły niezbędnej do złamania kości, złamanie kości udowej

jest zdecydowanie najbardziej bolesnym złamaniem, jakie może przeżyć osoba.

Nawet proces gojenia jest uciążliwy, często trwa od czterech do pięciu miesięcy i pozostawia trwałe konsekwencje,

które mogą wpływać na kogoś przez wiele lat po przerwie.

Starsi ludzie mogą złamać kość udową po upadku, ponieważ ich kości są słabsze.

Podobny obraz

Tężec

Poważna choroba bakteryjna atakująca system nerwowy,

prowadząca do bolesnych skurczy mięśni, szczególnie mięśni szczęki i szyi.

Tężec może zakłócać zdolność oddychania i zagrażać życiu.

Zarazić można się poprzez nacięcia lub przebicia z zardzewiałego metalu, gdzie bakterie są powszechne.

W najczęstszym typie choroby skurcze zaczynają się w szczęce, a następnie przechodzą do reszty ciała.

Każdy skurcz trwa zwykle kilka minut, występują często przez trzy do czterech tygodni.

Skurcze mogą być na tyle mocne, że mogą powodować złamania kości.

Znalezione obrazy dla zapytania kamica nerkowa

Kamica nerkowa

Kamica nerkowa to twarde złogi zbudowane z minerałów i soli, które tworzą się w nerkach.

Kamienie nerkowe mają wiele przyczyn i mogą wpływać na dowolną część układu moczowego – od nerek po pęcherz.

Jedynym sposobem na usunięcie ich jest przejście przez układ moczowy, co brzmi bardzo źle jak tylko zdamy sobie sprawę,

że kamienie mogą sięgać od kilku milimetrów do kilku centymetrów.

Jeśli kamienie mają powyżej 2,5 cm, konieczny jest zabieg w celu rozdrobnienia na mniejsze kawałki,

które będą mogły wydostać się z organizmu człowieka.

Zabieg również nie należy do przyjemnych mimo znieczulenia,

wymaga on na wprowadzeniu przez małe nacięcie skóry w okolicy nerki do miedniczki nerkowej instrumentu.

żródło: klik

• Lubię to! 7
  • Kocham to! 2
  • Super 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tężec - bardzo nieprzyjemna sprawa, dwukrotnie, bądź trzykrotnie miałem przebitą nogę i jest to naprawdę słaba sprawa, zważywszy na to, że wykluczyła mnie ze sportu na pewnien okres czasu. Dobra robota Aurelia, przyjemnie się czytało, dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, wrazie co, to wiesz, gdzie podania składamy. 😁 

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Złamanie kości udowej nie polecam ;v

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie kopniak w jaja?

/ +

• Lubię to! 2
  • Kocham to! 1
  • Dziękuję 1
  • Super 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moderator

Fajnie opisane i przedstawione, dobra robota @Liryczna. Oczywiście nie życzę nikomu żadnego bólu z powyższych. 

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moderator

Huhh, dobra robota, krótko i treściwie, aż się chce czytać, powodzenia w dalszych wykładach.

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajnie i przyjemnie się czyta  leci plusik za odwagę i chęć napisania 

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bezkarny BOG okres najgorszym bólem? No nie sądzę. W tytule postu jest zaznaczone, że jest to część pierwsza. Nie chcialam zrobić mega długiego postu, którego by nikt nie przeczytał :), więc wzmianka o porodzie naturalnym na pewno się znajdzie :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Bezkarny BOG napisał:

@Liryczna niektore kobiety akurat maja bolesne okresy <: wiem bo jestem andrologiem z zawodu :)

Ja myślę, że wiekszość kobiet ma bolesne okresy, jednakże w porównaniu z innymi bólami, nie jest to najgorszy ból.

Poza tym jako androlog, to raczej męskie problemy są Ci bliższe :)

Pozdrawia elektroradiolog :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Liryczna napisał:

Ja myślę, że wiekszość kobiet ma bolesne okresy, jednakże w porównaniu z innymi bólami, nie jest to najgorszy ból.

Poza tym jako androlog, to raczej męskie problemy są Ci bliższe :)

Pozdrawia elektroradiolog :) 

Ale mielismy tez wyklady o damskich problemach? a czlowiek uczy sie cale zycie :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorszy ból to skurcze krzyżowe podczas porodu! Wiem co mówię 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te bóle to i tak nic w porównaniu z trafieniem w szczepionkę ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie nie rozumiecie, że to jest 1 część?

Proste, że nie napiszę tutaj wszystkiego bo nikt by tego nie czytał. W ten sposób jest to zrobione starannie, a i czytać się chce. Czekam na 2 część 🤗

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam kamice nerkowom i mi lekarz mowi zebym nie jaral bo bede mial dialize i beda mi rurki do ciala wkladac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mamo musiałaś to testować na mnie, czekam na część drugą, ale z innym obiektem testowym <3

• Kocham to! 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ds2gQSJ.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

O nas

DeagleShot to sieć serwerów, która chce łączyć ludzi. Została ona stworzona przez graczy dla graczy. Każdego dnia dążymy do tego, aby nasze usługi były na najwyższym poziomie. Pragniemy tego, byś i Ty dołączył do naszej społeczności, ponieważ to Ty jesteś dla Nas najważniejszy. Dołącz do Nas! Nasze serwery czekają na nowych graczy, którzy chcą grać na ponadprzeciętnym poziomie. Jesteśmy do Waszej dyspozycji - Administracja DeagleShot.eu

• Dodaj nową pozycję...