Skocz do zawartości

Partnerzy / Sponsorzy

Serwer DD2 juz Trwa!

Myślisz ze nadasz sie na Admina? zgłoś sie w odpowiedni dział

Zobacz jak

Używamy cookies

Nasza Administracja jest bardzo głodna, a w szczególności john, dlatego na stronie używamy ciasteczek.

Nakarm nas!

zamknięty Poradnik dla początkującego Anticheata - #podstawy


71.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie najlepszy poradnik jaki widziałem dot. jakiegokolwiek stanowiska xD Większość znane, ale paru rzeczy się dowiedziałem co jest na plus, na pewno czekam na lekcje ze sprawdzania SS przy pomocy notatnika. Na pewno kilku UBT powinno przejrzeć poradnik, nie pokaże palcem. Również dobrze by było zobaczyć parę słów o movemencie, niektórzy zapominają, że sporo zdradza. 

 • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1,3 tys.
 • 943
 • 6

Jak zawsze będę się spierać o CRC z Tobą lecz mogłeś w sumie pokazać więcej wypadków przy ssach :)

Reszta tak ujdzie ale widać że wypadasz z wprawy pomału :)

 

 • Lubię to! 1
 • Smutne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 461
 • 161
 • 2
 • Donator

ŁaaaaŁ :D 

super poradnik uswiadomił mi jak gó** wiem o różnych rzeczach 

najbardziej przypadło do gustu mi zdanie "3.1 - Gracz jest niewinny do momentu udowodnienia winy."

z chęcią zobaczyłbym kolejne poradniki bo widać ze naprawdę sie strasz przekazać swoją wiedzę a nie tak jak niektórzy napisać byle jaki poradnik dla plusików 

myslę ze  ubt(AC) dostało trochę cennych inforamacji i jak inni użytkownicy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 62
 • 47
2 godziny temu, 71. napisał:

F.) Ban: Za mało zdjęć. plugin standardowo wykonuje 5 zdjęć - w przypadku kiedy gracz wrzuca mniejsza ilość dodajemy bana i krzyczymy: "24h na wrzucenie 5 ss" :>

a) Gdy gracz ma 99 ssów to nie dostanie następnych.

b) Jeżeli plugin robi ssy graczowi i adminowi to gdy admin ma 99 ssów to gracz nie dostanie następnych.

 

2 godziny temu, 71. napisał:

Zielony czyli CRC32 - tutaj "głupie" źródła podają, że nie mogą być 2 takie same kody CRC i od razu jest to modyfikowane, powiem tak: HA!, śmiech na sali. Ogólnie w standardowych zdjęciach tak jest i nie mam się do czego czepiać, jednak zaraz Wam napiszę co robić w sytuacji, kiedy już spotkacie się z takim czymś. Ogólnie nie banujecie za to z uporem maniaka, choćby nie wiem co, NIGDY nie banujcie(czytaj: nie powinniście) za CRC bez uprzedniego sprawdzenia DEMKA! Co by się nie działo! Nie słuchajcie również tych syf-inteligentnych poradników z neta, różne są przypadki, różne są sytuacje - program to tylko program i może być niedoskonały, tak samo jak ludzie wydający werdykty.

Zawsze można otworzyć pliki w notatniku i porównać początkowe kody. Jeżeli są takie same tzn że są powielane = ban.

 

2 godziny temu, 71. napisał:

1. Jeżeli gracz to non-steam i znajdzie się w BANSIE jego aktywny ban - sprawdzam IP oraz NICK. 
a.) W przypadku gdy dane się nie zgadzają, możliwym jest przyznanie graczowi UB, pod warunkiem obserwacji go. 

Szkoda że nie wspomniałeś o sprawdzaniu początku ip.  

 

Oczywiście + za opublikowanie kolejnego Twojego dzieła. Niech inni się uczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 485
 • 337
2 godziny temu, Boski Z Polski napisał:

a) Gdy gracz ma 99 ssów to nie dostanie następnych.

Jeżeli mówisz o 99 ss'a w folderze cstrike czyli np. de_dust20099 to następnym będzie de_dust20100, jednak zdjęcia będą się nadal robić. Numeracje można sprawdzić chociażby w taki sposób, że gracz robi zdjęcia komendą 'snapshot' - pojawiają się w folderze cstrike właśnie tak jak wykonane przez admina, bo na tej samej zasadzie to działa - przed formatem dobijałem 300/400, więc na pewno się robią - chyba, że ktoś wyedytuje plugin aby sprawdzał ostatnią ilość (numerację) i nie robił więcej niż X, jednak defaultowo plugin (ten z 2010/11?) nie jest 'idioto odporny' - chyba, że są jakieś nowinki o których nie wiem.
Screenshot_3.png.fa9f10ba76f9c483fc9159deec67d354.png
Tu np. przeskoczyliśmy próg 100, a jednak zdjęcia się zrobiły. Kwestia z jakiego pluginu też się korzysta, mówię o standardowym gdzie admin nie otrzymuje SS u Siebie, więc może jest jakiś próg, tak samo jakby ktoś nie miał miejsca na dysku przy wykonywaniu X zdjęć na np. 4K Kapp. Możliwe też, ze zdjęcia robione bindem (nie przez steam) nie wliczają się do puli tych generowanych przez plugin. Nie wiem :v Aczkolwiek nie jestem w tym temacie w 100% pewien, czy nie masz racji, więc uznam to jako ciekawostkę o której nie wiedziałem.

 

Co do początku IP - można tak wywalić całe osiedle tudzież dostawcę w danym regionie, gdybyśmy zablokowali np. zakres XYZ.ABC.000.000 przez co nie zawsze warto się w tym babrać, o ile gracz nie jest natrętny i nie działa na zasadzie: "hahaha, mam zmienne IP/SID i nic mi nie zrobicie bo plugin banuje jak debil" - co zresztą też jest defektem pluginu samym w sobie, ponieważ te starsze wersje sprawdzają czy gracz posiada SID czy nie - jeżeli tak to nakłada bana na SID i można normalnie wbić ze swojego IP, to samo jeżeli SID jest zmienny - ot, kolejne upośledzenie niedoskonałych pluginów, które często są głównym argumentem za zostawieniem bana. 

Aaaa, TGA. To zmienia postać RZESZY ^^. Podziękował.

Edytowane przez 71.
By Pingiel10 Pan Irytującej,

Nie w przypadku formatu TGA. BMP owszem lecz przy TGA masz limit 99 i plugin który robi ssy w formacie TGA tego limitu nie przeskoczy. Pisał o takim przypadku. Przy takim pluginie ssy robią się graczowi oraz adminowi jednocześnie. Gdy admin ma 99 ssów to więcej się ssów nie zrobi i wtedy gracz również ich nie posiada. Taki minus i plus ponieważ zmusza admina do porządkowania folderu :) Co do banu na zakres. Są już lepsze sposoby do usuwania graczy ze zmiennym ip lecz o tym wie Boski i Ja i taką wiedzą nie lubimy się dzielić z każdym :D

Edited

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 238
 • 65
 • 3

Bardzo wyczerpujący poradnik, dużo się napracowałeś. Kiedyś dostałem perma właśnie za wstawienie screenów w pliku 7z, dokładnie tak jak opisałeś ;-)

 

 

W dniu 29.10.2019 o 11:49, 71. napisał:

Niebieski kolor to rozmiar - standardowo w każdym zdjęciu powinien być taki sam, jakby nie patrzeć wykonujemy zdjęcie na tym samym monitorze, oknie, z tymi samymi ustawieniami, rozdziałkami itp. Tak więc jeżeli widzicie, że coś jest nie tak możecie spokojnie włączyć u siebie tryb: "ale halo, coś tu nie pasuje" i szperać w poszukiwaniu błędów dalej. Rozmiar powinien być ten sam, aczkolwiek czasem może mieć inne wartości - zależnie od tego, co jest w danej chwili na ekranie.

 

Myślę, że ostatnie zdanie jest niepotrzebne, bo wychodzi z tego że "rozmiar ma być taki sam albo nie". Pliki bmp i tga to bitmapy, jeżeli mają tą samą rozdzielczość i głębię kolorów, to muszą mieć ten sam rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 15
 • 20
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

O nas

DeagleShot to sieć serwerów, która chce łączyć ludzi. Została ona stworzona przez graczy dla graczy. Każdego dnia dążymy do tego, aby nasze usługi były na najwyższym poziomie. Pragniemy tego, byś i Ty dołączył do naszej społeczności, ponieważ to Ty jesteś dla Nas najważniejszy. Dołącz do Nas! Nasze serwery czekają na nowych graczy, którzy chcą grać na ponadprzeciętnym poziomie. Jesteśmy do Waszej dyspozycji - Administracja DeagleShot.eu

{
×
×
 • Dodaj nową pozycję...