Skocz do zawartości

Partnerzy / Sponsorzy

Nowy szablon forum

Wesprzyj forum i otrzymaj nagrodę

Zobacz jak

Nowy szablon forum

Zobacz jak

Nowy szablon forum

Zobacz jak

przyjęta [SKARGA] Hitarii

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie, nawet tego nie przeczytałem do końca, bo to śmiech na sali XD. 

Ale dobrze. Może w twoim przekonaniu, skarga jest nie słuszna, lecz w moim jest inaczej. 

Jako opiekun serwerów @DSK

Mam takie prawo. 

Twoja degradacja była planowana od dluższego czasu. A poinformowany został o tym Właściciel, który chciał z tobą porozmawiać, lecz troszkę go wyprzedziłem, i Cie zdegradowałem. Nie boję się przyznać do błędu, że pośpieszyłem się z tym, mogłem dać Ci ostrzeżenie. Miałem chujowy dzień, miałem dużo obowiązków na głowie,  jestem, gotowy aby wyciągnąć do Ciebie rękę, i degradacje zamienić na ostrzeżenie. 

Również moge zaproponować spotkanie na TS, i dojdziemy do porozumienia. Lub w wiadomości prywatnej, na steam czy coś takiego. 

Lecz to nie jest tylko i wyłączenie moja decyzja,  również musi się zgodzić Właściciel. 

• Lubię to! 1
  • Haha 1
  • Facepalm 6
Odnośnik do odpowiedzi

hahaha ty tak serio? 

Ile ty masz lat ,że sprzedajesz sie jak dziecko któremu zabrano zabawke XDDD

bo? bo dostałeś degradacje 

to teraz płaczesz na forum 

no beczka z ciebie ziomek 

-1

edit///

Jak dla mnie to admini go moda tez powinni miec swoje zdanie na temat serwera który powoli upada oraz na temat Opiekuna a nie wy sobie zmieniacie opiekuna bo sie wam tak podoba no ludzie , w tym roku ile juz było Op Go moda? 

Moje zdanie jets takie ze Miszu do kosza :) 

edit2///

@Hello My Friend co juz kolege znalazłeś który bedzie cie bronił ?

hahaha od kiedy jestes op go moda to ten go mod upadł i gra max 5 osób :)

• Lubię to! 1
  • Kocham to! 1
  • Facepalm 8
Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem czegoś. Moja degradacja była planowana od dłuższego czasu, hm.... Ale ja jestem opiekunem od paru tygodni dopiero, maksymalnie trzech.  

Skoro właściciel chciał ze mną pogadać, jednak go uprzedziłeś, to dlaczego nie przyszedłeś do mnie na tsa i nie porozmawiales ze mna jak człowiek z człowiekiem, tylko mnie wyrzuciłeś? Tak postępuje junior admin, którego głównym zadaniem jest utrzymanie porządku na sieci? To co zrobiłeś, to syf i tyle.

18 minut temu, Hitarii ;] napisał:

W sumie, nawet tego nie przeczytałem do końca, bo to śmiech na sali XD. 

Ale dobrze. Może 8 w twoim przekonaniu, skarga jest nie słuszna, lecz w moim jest inaczej. 

J

Nie rozumiem  tego zdania.

Nie wyciągaj do mnie ręki, bo najwyżej Ci mogę na nią splunąć. Nie chce mieć już z Tobą nic do czynienia, jesteś hipokrytą. 

Telepiesz się w zdaniach, byłeś pierwszą osobą, która była przeciwna mojemu przyjęciu i tylko czekałeś na okazję żeby mnie wyrzucić ;*...

Co do GO MODA, ustalałem z Kamilowskim, bo przyjęciu podania, że mogę robić z serwerem co chcę, mam na to okres testowy. Zaznaczyłem, że jeśli nie rozkręce serwera, to pomogę robić mu Jego paczkę oraz wgramy ją na serwer. 

Przed zmienieniem paczki, zrobiłem backupa serwera ze starą paczką:). 

Nie zamykajcie tematu, @Wahnsinn ma jeszcze coś do dodania ;) :* 

• Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi

Gadasz na Hitariego, ze On jest hipokryta, ze zdegradował Cię bez żadnego ostrzeżenia, a Ty co robiłeś z adminami? Przez jeden tydzień nie wyrobiliśmy normy godzin, a Ty zacząłeś degradować adminów XD 

Serwer był wyłączony przez dłuższy czas, po czym świecił pustkami (tak samo jak teraz). Na czym mieliśmy wyrabiać godziny, na bieganiu po mapie i oglądaniu ścian? 

PS. Przypomnę, ze na serwerze jest system 3 ostrzeżeń dla adminów :* 

@Hello My Friend Przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie, bo widzę, ze z interpretacja są u Ciebie nie lada problemy 

Edytowane przez Stylebender
  • Lubię to! 3
Odnośnik do odpowiedzi

Nie żeby co ale Hitarii robi tutaj robotę a nie jak inne robale kurwa jestem zdania takiego ze zle oceniasz chlopaka fakt zgłaszałem Ci wszystko ale to nie chodzi w sedno sprawy do ktorej jest skarga.

Pozwolę się wypowiedzieć w ten temat: 

Go mod zostal tak zrobiony ze wszyscy narzekają ludzi brak wiec świadczy o tym ze albo jest coś nie tak albo jest cos zjebane niestety ludzie przed tobą byli a jak zmieniłeś paczke ludzi kurwa brak wiec nie wiem dlaczego wciągasz w to Hitariiego na twoim miejscu bym się zastanowil pozdro 

Edit// 

Chciałbym cos dodać tak jak ktoś wspominal przed tym jak ciebie nie było serwer byl rozjebany na pol hitari z Kamilem robili co w ich mocy No i przyszedłeś ty i kurna paczke zmieniasz i serwer sie laduje 10 min No szkoda troche ciebie chlopaku No ale to nie na tym rzecz polega zeby serwer sie ladowal 10 min ELO 

@[email protected]zapraszam do wypowiedzi 

Edytowane przez ^^Zamiatam^^
By Kocur. 😡,

Tu są ludzie nie "robale" dostajesz ostrzeżenie słowne.

• Lubię to! 3
  • Kocham to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

Zamiatam, jaką Hitari robi robotę- m.in jako technik? Nic nie zrobił na serwerze, a oferował swoją pomoc:*.

@Stylebender serwer był otwarty koło dwóch tygodni, ani minuty nie miałeś przegranej....

Skarga była 24h otwarta prawie, dopiero teraz zaczęliście się wypowiadać. Hmmmm zbieg zdarzeń, czy raczej kolesiostwo? 

/edit

@Stylebender, jak masz taki problem z tym, dlaczego skargi na mnie nie napisałeś? Najwidoczniej miales wywalone na serwer xD

+ Serwer w szczytowych momentach miał +20 graczy, więc jakie pustki?

Edytowane przez Hello My Friend
  • Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi

Ty wgl wiesz co zrobił Hitarii przed tym jak rozjebałes go moda ? nie nie wiesz , wiec juz zamknij jadaczke pls :)

Żadne kolesiestwo tylko rzucacie sie na Hitariego o byle gówno....

Mieli grac na pustym serwie skoro masz takie nudne zycie to sam graj na rozjebanym go modzie gdzie nie mozna nawet modeli zmienic pozdro XDDD

///

@Wahnsinn w poł? on juz cały jest rozjechany, zgodze sie z toba wszyscy powinni wbic na ts/dc i ustalić wszystko by to miało rece i nogi :) 

• Lubię to! 2
  • Kocham to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

Mordo, mówię to z serca nikogo nie chce urazić ale muszę to powiedziec. Przed tym jak była nowa paczka wprowadzona na serwerze było 4 razy więcej graczy. Po zjebaniu serwera ludzi widywałem dziennie na serwerze może z 6 osób najwięcej, raz nie wiem jak było 12. Skarga jest niesłuszna, hitarii z całego serca starał się dokładać do pomocy i naprawy serwera. Razem z Kamilem zajmowali swój cenny czas aby naprawić serwer który był totalnie zryty, a przez ten czas kiedy byłeś opiekunem jest już rozjebany tak bardzo, że nie wiem kto teraz to naprawi. Go mod upadł przez te wszystkie wasze poprawki. Drugi raz mówię, skarga niesłuszna hitarii niczemu nie jest winien. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :) degradacja jak najbardziej słuszna za rozjebanie serwera 

• Lubię to! 2
  • Kocham to! 1
  • Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
Administrator

Wiecie dlaczego Go MOD był pusty? Bo nie potraficie dupy spiąć i pierdolicie cały serwer, zmieniacie paczki jak rękawiczki, paczka ozone którą tworzyłem dla Abramsa była 15+, zmieniliście na śmiesznego donaciaka, każdy spierdolił. Przyznajcie się do błędu, usiądźcie z adminami i stwórzcie coś od siebie, to że wgracie śmieszną paczuszkę znów na serwer nie oznacza, że wam graczy przybędzie. Dodam tylko takie coś od siebie, bo płakać mi się chce, że niszczycie topowy serwer pod względem zarobku i graczy. GO MOD którego jest tak prosto rozkręcić, rozjebaliście w pół.

Później edytuje post.

Edytowane przez Wahnsinn
  • Lubię to! 7
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

No to tak 

Z Hitarim już jakiś czas współpracuje jako opiekun i zawsze jak coś potrzebuje żeby mi pomógł to robi to ale proszenie technika serwerów który wyciąga rękę do pomocy o zrobienie rsów? XDD

Serwer jest pusty co widać znaczy to że coś jest nie tak i z twojej strony jest to hipokryzja bo piszesz skargę o nie stosowanie się do systemu ostrzeżeń a odrazu degradowanie ale ty zrobiłeś to samo że swoimi adminami. Są dowody na to jakie relacje miałeś z adminami i jak przyjmowałes ich propozycje ale na ten temat nie będę się rozpisywał 

Byłem na ty serwerze i na czas jaki niby poświęciłeś serwerowi no to sory ale tam nie jest zrobione nic (nie mówię że jesteś niekompetenty czy nic w tym stylu ale mówię jak to wygląda z perspektywy osoby która wchodzi po czasie na serwer) 

Z racji że należę do administracji zanam przebieg wydarzeń przed degradacją i taki temat pojawił się i przedstawione zostały argumenty do właściciela który chciał porozmawiać z tobą ale jak już padło został uprzedzony. Ale pojawił się taki temat wcześniej i nie jest to nagła decyzja 

Dziękuję za uwagę <3

• Lubię to! 1
  • Kocham to! 1
  • Haha 1
  • Facepalm 1
Odnośnik do odpowiedzi

To tak grałem na tym serwie jak byłem jeszcze na ffa a teraz jak nie dawno grałem to powiem nie miło tam się grało teraz admina nie widziałem od godziny jak grałem na serwie jest harmider nie ma ładu i składu serwer lądował się około 10 minut mimo że mam internet z neti i 500mb na sekundę jak dla mnie @Hitarii ;] miał dobry powód żeby ciebie zdegradować szybciej ale jak widać jest w stanie wyciągnąć do ciebie rękę mogłeś napisać do niego na PW i się dogadać jakoś polubownie niż robić teraz syf tu jak dla mnie to nie jest tu pokoleji z tą skarga nie pozdrawiam 

• Lubię to! 1
  • Kocham to! 2
Odnośnik do odpowiedzi

Skoro zostałem tu wspomniany to i się wypowiem.

Na początku zaznacze, że @Hitarii ;] zwlekałbyś dłużej z odpowiedzią to skarga była by przyjęta i dostał bys (już!) drugie ostrzeżenie, skoro jest na Ciebie jakaś skarga to trzeba to jak najszybciej wyjaśnić. Wiem, że nie miałeś zbytnio możliwości przez wiadome względy, ale napisanie posta, że wypowiesz się np. wieczorem nie zajęłoby Ci długo.

W wyniku rozwoju skargi i wypowiedzi osób, nabiera ona innego znaczenia. Skoro większość osób przedstawia Cię @Hello My Friend w negatywnej formie, to wniosek jest jeden: coś poszło nie tak.

Wolnej ręki Ci nie dałem, umówiliśmy się konkretnie co i jak: że dajesz tego kotleta od ozone'a na serwer (otwarcie mówiłem Ci, że jestem baaaardzo sceptycznie do tego nastawiony) i jeśli się nie rozkręci to robotę przejmuje ja z Twoją pomocą. Ok, jak widać paczka nie wyszła, byliśmy na to przygotowani i gadaliśmy o tym, tutaj nie widzę żadnej Twojej winy.

Problem jednak pojawia się jeśli chodzi o adminów. Po tych wypowiedziach i sytuacji na grupie administracji gomod'a mogę stwierdzić, że podstawa (czyli komunikacja opiekun - admini) zawiodła totalnie. I tutaj mają oni rację, bo jak mieli grać na serwerze, na którym nie było osób? Wspomniałeś o systemie ostrzeżeń - no sam go jednak nie stosowałeś. 

Jak @BlackRose wspomniał, temat Twojej osoby byl poruszana niejednokrotnie. Chciałem jeszcze z Tobą pogadać, jednak @Hitarii ;] znacznie się pośpieszył - i jak dla mnie to jest jedyny problem tego wszystkiego. Bo podstawy do tego miał, jednak zrobił to za szybko. Ja mu już reprymendę za to dałem, przewinienia wielkiego jak dla mnie tu nie ma. Ostatecznie o rozpatrzeniu niech decyduje @DSK, by uniknąć plotek łebków o wiadomo czym. 

P.S 

3 godziny temu, Wahnsinn napisał:

GO MOD którego jest tak prosto rozkręcić, rozjebaliście w pół.

Mówisz chyba o czasach, kiedy ozone nie wypuścił swojego core'a do neta. Od tego czasu posiadanie dobrego, grywalnego, unikatowego gomod'a, który przynosi ludzi i zyski jest dużo trudniejsze, bo każdy dostał tak naprawdę dostęp do paczki, za którą kiedyś mógłby wziąć gruuuby hajs. 

• Lubię to! 1
  • Super 1
  • Haha 1
  • Facepalm 1
Odnośnik do odpowiedzi
Administrator
21 minut temu, [email protected] napisał:

Mówisz chyba o czasach, kiedy ozone nie wypuścił swojego core'a do neta. Od tego czasu posiadanie dobrego, grywalnego, unikatowego gomod'a, który przynosi ludzi i zyski jest dużo trudniejsze, bo każdy dostał tak naprawdę dostęp do paczki, za którą kiedyś mógłby wziąć gruuuby hajs. 

Nie do końca, nie jest problemem rozkręcić paczki, problemem jest jej utrzymanie na poziomie. 20-30% korzysta z paczki ozone imaja rewelacyjne wyniki graczy, core ozone już dawno był, a mimo wszystko na DS było ogromne zainteresowanie Go Modem, aż do czasu paczki donaciaka. Go Mod od Ozone jest bardzo fajnym silnikiem i myślę, że gdyby tylko się chciało, dałoby radę przywrócić do stanu 2019/początek 2020. Fakt, ozone jest przeruchane, ale tylko dlatego, że wciąż się opłaca to wgrywać. GT mimo zerowego zaczęło lecieć w górę, gdyby miszu nie mial problemów z autem/sprawami prywatnymi myślę, że ta paczka byłaby już gotowa i wtedy byś mógł ocenić jej stan, obecna paczka to 40% jego projektu, podjeliscie zbyt pochopną i głupią decyzję, tak uważam.

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, ^^Zamiatam^^ napisał:

Nie żeby co ale Hitarii robi tutaj robotę a nie jak inne robale kurwa jestem zdania takiego ze zle oceniasz chlopaka fakt zgłaszałem Ci wszystko ale to nie chodzi w sedno sprawy do ktorej jest skarga.

Pozwolę się wypowiedzieć w ten temat: 

Go mod zostal tak zrobiony ze wszyscy narzekają ludzi brak wiec świadczy o tym ze albo jest coś nie tak albo jest cos zjebane niestety ludzie przed tobą byli a jak zmieniłeś paczke ludzi kurwa brak wiec nie wiem dlaczego wciągasz w to Hitariiego na twoim miejscu bym się zastanowil pozdro 

Edit// 

Chciałbym cos dodać tak jak ktoś wspominal przed tym jak ciebie nie było serwer byl rozjebany na pol hitari z Kamilem robili co w ich mocy No i przyszedłeś ty i kurna paczke zmieniasz i serwer sie laduje 10 min No szkoda troche ciebie chlopaku No ale to nie na tym rzecz polega zeby serwer sie ladowal 10 min ELO 

@[email protected]zapraszam do wypowiedzi 

przepraszam bardzo, jakie kuźwa za przeproszeniem robale? Dlaczego zaczynasz krytykować innych ? Za to że Ci warna wklepałem za bezsensowny post? To jest po pierwsze, po drugie jak sam @Hello My Friend napisał, że zgłaszałeś mu błędy i starał się to naprawiać razem z @Wahnsinn lub i bez niego, nie ma znaczenia czy robił to z drugą osobą czy też i nie, sam fakt, że zaczął coś robić z serwerem, że robił go od nowa to już myślę, że tu jest jakie kolwiek zaangażowanie, żeby serwer wkońcu ruszył z aktywnością.

Druga rzecz, @Hello My Friend tu akurat niektórzy mają racje co do tego, że degradowałeś odrazu z góry adminów, którzy mieli " niską aktywność ", gdzie od tego są właśnie plusy jak i zarówno minusy przez które kiedy admin zbierze 3 minusy to dopiero wtedy ew. wylatuje, sam się zdziwiłem jak zacząłeś pisać o degradacjach niektórych adminów bo jednak nie są niczemu winni, kiedy serwer stał prawie, że pusty to z kim mieli grać? Jak mieli nabijać godziny skoro nie było ludzi do grania? Mieli siedzieć na specie i nabijać sobie minuty na serwerze? 2 sprawa jest taka, że ten FB akurat jest niezbędny do szybszego kontaktowania się z adminami serwera, nie musiałeś podawać swojego prywatnego FB, mogłeś stworzyć konto gdzie miałbyś Ds'owe konto i wtedy do nich dołączyć, myślę, że tu akurat nie było by problemu.

@Hitarii ;] zawinił tylko tym co Kamil wspomniał wyżej, że zbyt pochopnie podjął decyzję o degradacji z opiekuna serwera, tak samo jak i zawiniła tu osoba składająca skargę z degradacjami adminów, taka sama zbyt pochopna decyzja z powodu braku aktywności na serwerze. Nie piszę tutaj żeby kogokolwiek z was wyzywać, oczerniać, że kto zrobił lepiej a kto zrobił gorzej, tylko raczej to, że oby dwoje w jakiś sposób popełniliście błąd w sprawie degradacji. 

Zdanie moje jest takie, że serwer stał tak naprawdę pusty na obecnej paczce, która została wgrana przez @Hello My Friend, czasami tylko tam z tego co widziałem to najwyższa aktywność to taka gdzie było z max 9 graczy, tak samo wyglądała sytuacja przed wgraniem paczki oraz przed przyjęciem Hello na opiekuna serwera, nie ukrywajmy ale wtedy serwer też stał tak naprawdę pusty, bo z tego co można zauważyć jestem od podliczeń adminów na wszystkich serwerach DSK i zerkałem na aktywność adminów GO:MOD'a i nie była także zachwycająca, tylko że wtedy nie było żadnego opiekuna od którego mógłbym dostawać podliczenia adminów, więc teraz nie zwalajcie tak naprawdę winy na zdegradowanego opiekuna bo przynajmniej z mojego punktu widzenia starał się, żeby rozkręcić ten serwer i żeby grywalność na serwerze była większa, ale paczka po prostu nie wyszła tak jak poprzednia. Zamiast zrobić jakiegokolwiek zebrania adminów GO:MOD'a, opiekuna i całej administracji forum to zrobiło się jedno wielkie bagno, gdzie @DSK musi ingerować, żeby ustalić jaki jest werdykt przez to, że nie potraficie się dogadać. Nie wiem dlaczego zmienialiście paczkę gdzie było codziennie po 14-15+ osób jak to @Wahnsinn wspomniał wyżej, ale dla mnie to wniosek jest taki, że po prostu nie było takie potrzeby zmiany paczki skoro serwer dobrze się trzymał, wystarczyło znaleźć opiekuna, aby po prostu trzymał serwer w dobrej kondycji i tyle. Za dużo kombinowania, za mało efektów, takie jest moje zdanie. 

Dzięki za uwagę >.<  

Wszyscy jesteście piękni :peepolove:

• Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel

Z racji iż w obowiązkach wpisane jest że grupa [email protected] podlega grupie [email protected] oraz że muszę rozpatrywać tego typu skargi, pozwolę sobie ją rozpatrzyć. Odnoszę się oczywiście do skargi, czyli do samej degradacji przez [email protected] @Hitarii ;] opiekuna @Hello My Friend.  Sam sposób degradacji jest absurdalnie wykonany, po prostu powstał temat z degradacją, bez jakiejkolwiek wcześniejszej rozmowy z opiekunem, a wydaje mi się że nie tak powinno to wyglądać. Czytając komentarze wyżej oskarżonego, mogę wywnioskować że sam przyznajesz się do błędu, pisząc że degradacje możesz zamienić na ostrzeżenie. I tak powinieneś zrobić od początku, nie po to prowadzimy system ostrzeżeń do większości rang, żeby ktoś został z miejsca wyjebany z rangi. Rozumiem, gdyby wydarzyła się sytuacja w której ten system ostrzeżeń moglibyśmy ominąć i po prostu kogoś zdegradować, ale ty nie przedyskutowałeś jego degradacji z nikim, a jeśli już to zrobiłeś to z jedną osobą od której zielonego światła nie dostałeś. Pragnę przytoczyć że skoro ja prowadzę system ostrzeżeń wobec [email protected], a Właściciele wobec [email protected], to tego samego oczekuje od rang wyższych w stosunku do innych, takich właśnie jak opiekun serwera. Jeśli z opiekunem nie było by kontaktu przez dłuższy czas, spoko degradujemy, ale powód degradacji pt "zniszczenie serwera"? Chciałbym też podkreślić że jak sam @[email protected] napisał "umówiliśmy się konkretnie co i jak: że dajesz tego kotleta od ozone'a na serwer i jeśli się nie rozkręci to robotę przejmuje ja z Twoją pomocą"  Więc skoro wy się na coś umawiacie, po czym ta umowa jest do niczego bo chłopak zostaje zdegradowany z powodem "Wystarczy wejść na serwer" no to coś tu jest nie halo. Nie wiem dlaczego były wątpliwości z rozpatrzeniem tej sprawy, skoro owa skarga odnosi się do degradacji, która jest z powodem "wystarczy wejść na serwer", a nie z powodem "złe traktowanie adminów". Odniosę się również do potraktowanych adminów przez opiekuna, tutaj mam tylko do dodania tyle, że jeśli którykolwiek zdegradowany admin czuł się pokrzywdzony, tak samo jak opiekun obecnie, mógł napisać skargę, bądź bezpośrednio udać się z tą sprawą do którejkolwiek osoby z administracji, z tego co wiem tak się nie stało. @Hitarii ;] po raz kolejny tłumaczenie o złym dniu i dużej ilości obowiązków w tym przypadku nie pomoże, dobrze że przyznajesz się przynajmniej do błędu i wiesz że źle zrobiłeś. Skargę przyjmuję, konsekwencje w stosunku do [email protected] zostaną wyciągnięte później, tak samo jak sprawa z opiekunem i jego pozycji. Pozdrawiam.

• Lubię to! 7
  • Kocham to! 4
  • Haha 2
  • Facepalm 1
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O Nas

DeagleShot to sieć serwerów, która chce łączyć ludzi. Została ona stworzona przez graczy dla graczy. Każdego dnia dążymy do tego, aby nasze usługi były na najwyższym poziomie. Pragniemy tego, byś i Ty dołączył do naszej społeczności, ponieważ to Ty jesteś dla Nas najważniejszy. Dołącz do Nas! Nasze serwery czekają na nowych graczy, którzy chcą grać na ponadprzeciętnym poziomie. Jesteśmy do Waszej dyspozycji - Administracja DeagleShot.eu

• Dodaj nową pozycję...