Skocz do zawartości
Imejcz.

TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam obejrzeć, ale najlepiej nastawić się psychicznie na to co się tutaj usłyszy.... 

I pomyśleć, że coś takiego przykrego i strasznego dzieję się cały czas....

Jakim prawem ktoś taki śmie nazywać się księdzem? 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DLATEGO JA NIE WIERZE W KOSCIOŁ TYLKO MEGAWONSZA9 

• Lubię to! 1
  • Kocham to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
VIP

Własnie skończyłem oglądać. Mocne jak skurwysyn, szczególnie 1 scena z tym starym księdzem. Ehh, szkoda tylko, że starzy ludzie dalej tego nie kumają. Chodzą do tego kościoła z przyzwyczajenia oraz aby inni starzy ludzie nic nie mówili. Temat rzeka, mógłbym się na ten temat rozpisać na kilka minut czytania, ale pisanie takich rzeczy na sieci cs'a mija się z celem ; p.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaczełem ogladać widzę że mocne 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Head Admin

W trakcie oglądania tego filmu towarzyszyło mi mnóstwo emocji, ale głównie złość dla oprawców oraz współczucie dla ofiar. Byłem w kinie na "Klerze", polecam wszystkim, jednakże ten mniej budżetowy dokument robi większe wrażenie (?), chyba tak to mogę nazwać. W momencie konfrontacji z tymi, brakuje mi słowa, bo nie można ich nazwać "ludźmi", czułem wstręt - "Przepraszam za wszystko, czy mogę Cię ucałować w dłoń? My nie robiliśmy nic złego, to tak jakby była zabawa..." parafrazuję, ale mniej więcej taki te słowa miały wydźwięk, zastanawiałem się jak można być kimś tak bezdusznym, by skrzywdzić w ten sposób niczemu winne dzieci? Większość z nich ma zniszczone życie, nigdy o tym  nie zapomną co ich spotkało, część popełniła samobójstwo. Mimo wszystko należy im się pochwała za odwagę, że po tylu latach są w stanie opowiedzieć o tym. A reakcja kościoła to porażka. Tuszowanie tego, przenoszenie oprawców do innych parafii, gdzie kontynuowali to, za co zostali oskarżeni. Najgorsze jest to, że nie odpowiedzą za to, bo części z nich się upiekło, a to dostali wyrok na zakaz wykonywania zawodu oraz zbliżania się do dzieci, gdzie są łamane to postanowienia lub po prostu część już umarła, zostając chowana z pochwałami i fanfarami "żył jako dobry i skromny człowiek [...]". Bardzo polecam obejrzenie każdemu tego dokumentu.

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Tam, gdzie książki palą, niebawem także ludzi palić będą."

Heinrich Heine

Było już o palących książkach przed kościołem teraz czas, aby palili tych pedofili. Zamiast pomnika księdza pedofila na każdym rogu, niech budują stosy dla nich.

Co do filmu, nic mnie tak nie oburzyło jak "wynagrodzenie" za krzywdę pieniędzmi!! I co ona sobie ma kurwa kupić za ten hajs który jej proponował? Nowa psychikę ,czy trumnę? Film odzwierciedla cała prawdę jaka jest ukrywana w murach kościelnych, godny obejrzenia i zadumy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.05.2019 o 00:46, Freya napisał:

Było już o palących książkach przed kościołem teraz czas, aby palili tych pedofili. Zamiast pomnika księdza pedofila na każdym rogu, niech budują stosy dla nich.

Myślę że dokument nie jest odpowiedni dla osób w wieku poniżej 16 lat.  ( #nieWszyscy)

W dniu 16.05.2019 o 00:46, Freya napisał:

Co do filmu, nic mnie tak nie oburzyło jak "wynagrodzenie" za krzywdę pieniędzmi!! I co ona sobie ma kurwa kupić za ten hajs który jej proponował? Nowa psychikę ,czy trumnę? Film odzwierciedla cała prawdę jaka jest ukrywana w murach kościelnych, godny obejrzenia i zadumy.

Postaw się w sytuacji tego księdza + rozważ to, że pedofilia to w pewnym stopniu choroba psychiczna... tym bardziej było to widać gdy pewien ksiądz uważał, że jak nie doszlo do wytrysku to nie było sprawy... (reszty nie bd spoilerował)

W dniu 15.05.2019 o 14:32, john napisał:

. W momencie konfrontacji z tymi, brakuje mi słowa, bo nie można ich nazwać "ludźmi", czułem wstręt - "Przepraszam za wszystko, czy mogę Cię ucałować w dłoń? My nie robiliśmy nic złego, to tak jakby była zabawa..." 

W dniu 15.05.2019 o 14:32, john napisał:

gdzie są łamane to postanowienia lub po prostu część już umarła, zostając chowana z pochwałami i fanfarami "żył jako dobry i skromny człowiek [...]". 

Szybko czytałem... Kc <3 XD

a propos zasłonili pomnik JP2 z gwałcicielem przed bazyliką w licheniu (chyba zauważyli problem)

W dniu 13.05.2019 o 19:07, Fatum napisał:

Ehh, szkoda tylko, że starzy ludzie dalej tego nie kumają. Chodzą do tego kościoła z przyzwyczajenia oraz aby inni starzy ludzie nic nie mówili. Temat rzeka, mógłbym się na ten temat rozpisać na kilka minut czytania, ale pisanie takich rzeczy na sieci cs'a mija się z celem ; p.

Co jest złego w chodzeniu do kościoła? To że gwałcili to jedno, a modlitwa to drugie.... nie każdy ksiądz jest gwałcicielem
Oczywiście nie mówię że pochwalam to molestowanie, ale myślenie w tą stronę no inteligentne nie jest.

Starzy ludzie tego nie doświadczyli + propaganda robi swoje ale chodzenie do kościoła != aprobata pedofilii wśród księży.

Co do tego ze to nie miejsce to się nie zgodzę, bo film jest godny uwagi, polecam też przed nim obejrzeć Klera, tak jak wspomniala kolezanka wyzej. Sprawa wymaga nagłośnienia, co też zamiarowali zrobić twórcy (nagłośnić sprawę)

@john  O zmarłych nie powinno się mówić w taki sposób - I TO NA POGRZEBIE. Każdy, nawet największy zwyrodnialec zasługuje - z racji że jest człowiekiem - na minimalny szacunek. 
2. "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni". 

|Dygresja dla buldupiarzy|

Jestem "Katolem" (ale siara.. w tym wieku? KATOLIKIEM?!?!?!?) powiem więcej, byłym ministrantem ( Pewnie cie ksiądz zapraszał do siebie...; jak tak możesz bronić księży!)

Wracając, nie mowię, że czlowiek ten (ludzie inni też) nie powinien ponieść kary, ale niech tym zajmie się poszkodowany i jego prawnik a nie 10000000000000000000000000000000000000000000000000000 ludzi, którzy obejrzeli film i idą skandować "JEBAĆ KOŚCIÓŁ"

3. Wspomniałem wcześniej - te osoby mają zaburzenia psychiczne... niektórzy nie zdają sobie sprawy nawet, że to jest złe.

No z tym napisem to przesada, ale miedzy innymi spowodowane jest to szacunkiem do zmarłej osoby, nie do zwyrodnialca, choć nie mówię, że to pochwalam.

A, zapomniałbym... Każdy poniesie konsekwencje swojego postępowania, (a przynajmniej ja w to wierzę), a to, że jako jednostka w społeczeństwie masz chęć go zlinczować jest zrozumiałe.. Każdy ma poczucie chęci "zemsty" "kary" "zadość-uczycienia" a to już są po części instynkty, a po części po prostu logiczne rozwiązanie.

Edytowane przez Greese

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Head Admin
Godzinę temu, Greese napisał:

Fan artami? XDDD

Fanfary kurła! 

A nie rosła w Tobie irytacja gdzie po usłyszeniu wypowiedzi Cybulskiego "byłeś w pewnym sensie apetyczny, ja Ci dam pieniądze (za milczenie) ", a następnie cięcie i jego pogrzeb "żył jako DOBRY I SKROMNY człowiek"? Czuję wstręt do tego człowieka i ubolewam nad tym, że nie poniesie żadnych konsekwencji za swoje czyny. 

@Greese tak, wiem, że na pogrzebach w zwyczaju jest, aby o zmarłym mówić same dobre słowa, domyślam się też, że większość osób siedzących wtedy w kościele nie wiedziała o jego czynach, jednakże ukazanie tych dwóch scen na pewno nie tylko we mnie wywarło złość i podobne temu emocje. Mam tylko nadzieję, że na sądzie ostatecznym odpowie za to, co zrobił.

• Kocham to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dokument który pewnie nie jednej osobie "otworzy oczy" .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi